FIRMA ART Sp. z o.o Sp. k.
ul. Sikornik 3,
43-300 Bielsko-Biała

tel +48 33 497 10 20
biuro@artfolie.pl

Rozwiązania ekologiczne w produkcji folii

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, a także całego rynku w idei ekologii produktów, posiadamy w swojej ofercie różnego rodzaju rozwiązania z folii przyjaznej środowisku.

1. Pierwszym z nich jest folia polietylenowa, która powstaję z produktów roślinnych a nie ropopochodnych. Folia ta ma identyczny wygląd i właściwości co standardowa folia. Możemy przedstawić wyprodukowaną folie do badania w certyfikowanym laboratorium, aby zapewnić klienta o zawartości biokomponentów w ekologicznym opakowaniu.

2. Drugim rozwiązaniem jest folia pochodząca z recyklingu. Od wielu lat jesteśmy certyfikowanym recyklerem folii polietylenowej. Produkujemy opakowania z regranulatu w najróżniejszej formie, czy to worki, rękawy, czy także półrękawy z możliwością barwienia oraz drukowania. Materiał do recyklingu pozyskujemy z sortowni odpadów przemysłowych i komunalnych. Jesteśmy także w stanie pozyskać materiał do produkcji folii i opakowań pochodzenia postkonsumenckiego, tak zwany PCR który posiada odpowiednie certyfikaty i dokumenty potwierdzające, że odpad nie wylądował na wysypisku, ale wrócił do obiegu wtórnego i może być ponownie wykorzystany jako produkt do wytworzenia opakowania foliowego.

3. Trzecim z rozwiązań są folie biokompostowalne, które posiadamy w ofercie. Produkujemy je ze specjalnego surowca pochodzenia naturalnego. Surowiec, który stosujemy do produkcji opakowań biokompostowalnych posiada niemiecki certyfikat potwierdzający spełnienie norm ekologicznych. Opakowanie z tego materiału lądując w kompostowni może, po niedługim czasie, zostać nawozem naturalnym.