Producent opakowań ekologicznych

W trosce o naturalne środowisko oraz rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania bezpieczniejsze dla środowiska, Firma ART jako doświadczony producent opakowań ekologicznych przygotowała szereg praktycznych rozwiązań, takich jak regranulat czy też regranulat PCR.

Dodatkowo jeśli opakowanie wymaga by barwa folii i właściwości nie odbiegały od folii standardowej LDPE, proponujemy BIObased LDPE.

Alternatywą dla materiałów foliowych polietylenowych jest BIOFolia z komponentów w pełni pochodzenia organicznego (biologicznego). Dzięki temu po kilkunastu dniach w kompostowni naturalnie się rozkłada i zmienia w nawóz.

Recykling

Firma Art od wielu lat jest nie tylko producentem folii ale również recyklerem który aktywnie przyczynia się do redukcji szkodliwego wpływu zanieczyszczeń na środowisko. Zawracamy setki ton śmieci, które sortujemy i przerabiamy w nadające się do ponownego użycia opakowania foliowe.

Wstępny proces sortowania zazwyczaj należy do firm zajmujących się zbiórką odpadów.


 sortownia foli i opakowań

 

U nas następuje odbywa się uważna segregacja, podczas której oddzielamy folie PE od innych tworzyw bądź odpadów. To, czego nie przerobimy, jak np. metal czy makulatura, jest odsyłane do sortowni.

segregacja folii

 

Kiedy uzyskamy samą folię, segregujemy ją na kolory i klasy gatunkowe. Następnie poddajemy ją procesowi rozdrobnienia i granulacji. Tak powstaje regranulat...


produkcja regranulatu z folii

 

...z takiego regranulatu wytwarzamy folie, które możemy barwić, drukować oraz robić z nich worki


produkcja regranulatu

Jakie opakowanie jest najbardziej ekologiczne?

Firma ART już od początku działalności jest też producentem opakowań ekologicznych. Oferta uwzględnia rozmaite warianty, m.in. folie wytwarzane z recyklatu, regranulatu LDPE. Recykling nie jest jednak jedynym sposobem, który pozwala nam zadbać o środowisko.

Wraz z popularyzacją nowoczesnych rozwiązań w zakresie wytwarzania tworzyw ekologicznych, rozpoczęliśmy masową produkcję folii biodegradowalnej ze skrobi. Jest ona pozyskiwana z ziemniaków jadalnych, a dokładniej pochodzi z naturalnych odpadów ze zrównoważonych upraw, wolnych od GMO, sztucznych nawozów itp.

Folie tego typu są całkowicie bezpieczne dla środowiska, ponieważ podczas ich produkcji nie wykorzystuje się paliw kopalnych. Do tego ulegają pełnej biodegradacji na kompostownikach (są rozkładane przez mikroorganizmy na m.in. CO2, wodę i biomasę). Nie zawierają żadnych plastyfikatorów czy innych szkodliwych substancji. Dzięki temu po utylizacji z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako nawóz biologiczny. Z tego względu nie przyczyniają się do zwiększania produkcji śmieci i wpisują się w filozofię Zero/Less Waste.

Jakie opakowania nie ulegają biodegradacji?

Biodegradacji nie ulegają powszechnie wykorzystywane opakowania, wykonane z takich tworzyw, jak m.in.:

• LDPE (liniowy polietylen o niskiej gęstości),
• PP (polipropylen),
• PVC (polichlorek winylu),
• PET(politereftalan etylenu),
• PS (polistyren).

Warto jednak wiedzieć, że biodegradowalność nie jest zależna od bazy zasobowej materiału, ale jego struktury chemicznej. Nie wszystkie opakowania ekologiczne mogą być kompostowane. Często okazuje się też, że tak oznaczane tworzywa po prostu powstały w wyniku recyklingu – przez to niewątpliwie są bardziej eko, ale nie oznacza to, że po utylizacji samoczynnie się rozłożą w krótkim czasie.

Wbrew pozorom niektóre bioprzemysłowe tworzywa sztuczne nie ulegają biodegradacji. Za to wybrane folie na bazie paliw kopalnych bez problemu rozkładają się na kompostownikach. Z tego względu przed podjęciem decyzji o produkcji powinno się dokładnie zapoznać z cechami danego tworzywa.

Opakowania ekologiczne na wiele sposobów mogą być przyjazne środowisku, warto zatem zastanowić się, jakie opakowanie wybrać dla swoich produktów.

Produkowane przez nas folie polietylenowe, czyli LDPE, HDPE i MDPE, również nie ulegają biodegradacji. Za to z łatwością można poddać je recyklingowi. Posiadamy własny dział odzysku surowców wtórnych, w którym przetwarzamy zużyte opakowania, tak by można było z nich wyprodukować nowe, w pełni wartościowe produkty. Otrzymany w ten sposób regranulat (pozyskiwany z recyklingu folii i różnych tworzyw sztucznych) pozwala nam aktywnie przyczyniać się do zmniejszania ilości odpadów.

Zapraszamy do kontaktu – chętnie opowiemy o naszych foliach i opakowaniach eko. Dokładnie omówimy zalety wszystkich oferowanych przez nas rozwiązań, a także pomożemy dobrać najlepsze z nich. Jesteśmy odpowiedzialnym producentem, który ma na względzie stan środowiska i stara się wspomagać innych przedsiębiorców w walce o lepsze jutro.