Rozwiązania ekologiczne

W trosce o naturalne środowisko oraz rosnące zapotrzebowanie na opakowania ekologiczne Firma Art przygotowała szereg rozwiązań dla swoich klientów, rozwiązań w dziedzinie opakowań ekologicznych takich jak regranulat czy też regranulat PCR. Dodatkowo jeśli opakowanie wymaga by barwa folii i właściwości nie odbiegały od folii standardowej LDPE mamy w ofercie BIObased LDPE. Alternatywą dla materiałów foliowych polietylenowych jest BIOFolia z komponentów w pełni pochodzenia organicznego, biologicznego. Folia która w kompostowni po kilkunastu dniach zamieni się w nawóz.

Recykling

Firma Art od wielu lat jest nie tylko producentem folii ale również recyklerem który aktywnie przyczynia się do redukcji szkodliwego wpływu zanieczyszczeń na środowisko. Zawracamy setki ton śmieci, które sortujemy i przerabiamy w nadające się do ponownego użycia opakowania foliowe.

Wstępny proces sortowania zazwyczaj należy do firm zajmujących się zbiórką odpadów.


 

 

U nas następuje proces bardziej wnikliwej segregacji gdzie oddzielamy folie PE od innych tworzyw bądź odpadów. To czego nie przerobimy jak np metal czy makulatura jest odsyłana do sortowni.

 

Kiedy u nas jest już sama folia, segregujemy ją na kolory i klasy gatunkowe. Następnie poddawana jest procesowi rozdrobnienia i granulacji. Tak powstaje regranulat...

 

...z takiego regranulatu robimy dla Państwa folie które możemy barwić, drukować oraz robić z nich worki. Zapraszamy do kontaktu!